Kategorie Bloga

Blog - Ostatnie wpisy

Ostatnie komentarze

Brak komentarzy

Polecane

Cystone

Cystone to ziołowy preparatem, utrzymujący nerki i drogi moczowe w stanie optymalnej sprawnosci.

Triphala

Triphala to ziołowy produkt  składający się z trzech owoców indyjskiego agrestu (amli).

Liv 52

Liv 52 to unikalna kompozycja ziołowa, doskonale oczyszczająca organizm z toksyn, regenerująca komórki wątroby.

Bieg po zdrowie...

Cóż, bieg po zdrowie to prawdziwy "czterdziesto kilometrowy maraton". Aby dobiec do mety, potrzebny jest regularny trening, dzień po dniu, z uporem, wytrwale trzeba się do tego przygotowywać. Jak wygrać?

Warto pomyśleć, o tym co jest najważniejsze? Jak wygląda nasz dzień? Czy wystarczająco dużo czasu i uwagi poświęcamy Sobie? Czy o Siebie dbamy? W końcu, (choć jest to najważniejsze) czy lubimy Siebie? Zioła, suplementy diety, tabletki są bezsilne jeśli jesteśmy przepracowani, zmęczeni, zestresowani, sfrustrowani, w biegu... Nie ma cudów i nie ma magicznej pigułki. Stres jest najgorszą substancją toksyczną dla naszego organizmu. Zacznijmy więc dzień od uśmiechu odbitego w tafli lustra, od optymistycznych wizualizacji, może od piosenki pod prysznicem... Czemu nie? Życie to nie wyścig... bo dokąd biec? Skuśmy się czasami na przyjemności, na relaks, na sen spokojny i głęboki...

Jeśli trudno Ci się zrelaksować, spróbuj wspomóc odpoczynek ziołami. 

Po co warto sięgnąć?

  • Ashwagandha zwana indyjskim żeń-szeniem, ceniona w mecycynie ajurwedyjskiej.  Lekarze ajurwedyjscy określają Ashwagandhę mianem stabilizatora nastroju. Zioło to poprawia funkcjonowanie układu immunologicznego. Podnosi wydolność organizmu na wysiłek fizyczny oraz zdolność adaptacji w różnego rodzaju stresach.

  • Tulsi, (Tulasi, święta Bazylia) redukuje stres, poprawia wytrzymałość, zwiększa odporność na przewlekle choroby. Jest bogatym źródłem antyoksydantów i innych wartości odżywczych. 

  • Brahmi, (Gotu Kola) to doskonała pożywka dla mózgu. Zwalcza stres. Usuwa objawy zmęczenia i znudzenia. Poprawia koncentrację. W Chinach uważana jest za roślinę długowieczności. W Indiach jest uważana za roślinę o domładzających właściwościach. 

  • Arjuna chroni układ nerwowy przed stresem. Polepsza wydolność serca.
    Wzmacnia i chroni serce, zapobiega częstoskurczom. Reguluje ciśnienie krwi.
    Reguluje poziom cholesterolu. Zawiera miedź, wapń, cynk i magnez.

  • Tagara to aromatycze zioło o właściwościach uspokajających i relaksujących. Pomaga zasnąć przy poblemach z bezsennością. Odpowiednie zioło dla ludzi narażonych na stres, pomocne w stanach emocjonalnego niepokoju. Koi nerwy.

A jeśli zioła nie wystarczą :) 

Ostatnio w internecie wyszperałam gdzieś: pół żartem pół serio zdanie:

"Nigdy nie odkładaj niczego na jutro! Odkładaj na wczoraj. Wczoraj nigdy nie nastąpi"

Post by Himalaya Admin

Thu, September 17 2015

0 Komentarz

Pozostaw swój komentarz

Reload

Dodaj